If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

Automatyczne systemy transakcyjne 10: Jak z powodzeniem dojść do celu?

13 Gru 2017,

W poprzednich dziewięciu odcinkach odkrywaliśmy wspólnie szersze podstawy budowy automatycznych strategii. Dzisiaj natomiast zastanowimy się, jak działać dalej. Jak dojść do celu i osiągnąć sukces.

Wielkim przymiotem handlu automatycznego jest to, że nie jest tak ekstremalnie wymagający w kwestii psychiki – która jest zabójcą wielu traderów. Nie musicie decydować o każdym zagraniu samodzielnie, ponieważ to dzieje się z automatu. Jest jednak czynnik, na który nawet nasza psychika nie ma wpływu. Który to?

 

Psychika w handlu automatycznym

Handel na giełdzie jest jak biznes. Jednak zamiast kierować pracownikami, kierujemy strategiami. Kiedy jesteśmy na początku naszej drogi, mamy wyobrażenia i plany. Ostatecznie jednak nic nie przebiega wg planu, musimy dostosować się do sytuacji, zmieniając również samych siebie. Droga do sukcesu nie jest drogą prostą. Schematycznie wygląda to tak, jak przedstawia to poniższy obrazek:

Na naszej drodze wiele razy musimy robić krok wstecz, wiele razy też skierujemy nasze kroki w niewłaściwym kierunku… Ale jeżeli wytrwamy, ostatecznie do celu dojdziemy, chociaż nie będzie to takie proste, jak to sobie na początku wyobrażaliśmy.

Dobrze jest być na początku w kontakcie z kimś w rodzaju doradcy, czy mentora. Taki człowiek pokaże wam, jak stawiać pierwsze kroczki. Przez to dowiecie się, którą drogą iść i co robić… Jednak zawsze potrzebna jest wasza praca i zaangażowanie. Bez tego sukces jest nie do osiągnięcia. Tradingiem zajmuję się już wiele lat i odkryłem, że założeniem niezbędnym do sukcesu w tradingu są cztery poniższe kroki.

 

4 kroki do sukcesu w tradingu

Przekazuję wam cenne informacje dotyczące działań, które mogą skrócić drogę i poprowadzić do celu jak najprędzej. Sam tę drogę przechodziłem, toteż poniższe spostrzeżenia wynikają z mojej własnej praktyki.

1. Zacznijcie zdobywać wiedzę

W pierwszym kroku rozpocznijcie naukę budowy i testowania strategii. Starajcie się zdobyć maksimum informacji w temacie, analizujcie to i myślcie o tym aby zrozumieć, dlaczego pewne rzeczy robimy w taki a nie inny sposób. np.: możecie rozpocząć w naszym kursie automatycznych systemów transaskcyjnych.

2. Sprawdzajcie przez was nabyte informacje i starajcie się je stosować

Żeby obeznanie w temacie mogło konsekwentnie wzrastać, z nabytymi informacjami trzeba pracować. Wobec tego zacznijcie budować strategie od zaraz, testujcie je i wdrażajcie na kontach demo. Nie zwlekajcie z tym.

3. Niech stanie się to państwa pasją i nie traćcie nadziei

Najlepiej jest „zakochać się” w rynkach finansowych i mieć w nich wielką pasję. Bo prędzej czy później spotka was kryzys – a to nie będzie się powodziło, a to cel będzie wydawał się bardziej odległy niż kilka miesięcy temu – zachowacie spokój i nie spanikujecie z tego powodu. To się na początku może zdarzyć: zarabianie przez kilka miesięcy i późniejsza strata tego. Z tym należy się w tradingu liczyć, każdemu może się to zdarzyć i wielu z was tego doświadczy. Jeszcze raz powtarzam klucze do sukcesu w takich momentach to: 1) nie tracić nadziei i 2) utrzymanie psychiki pod kontrolą.

4. Cieszcie się z osiągniętych celów, ale z pokorą

Rynek jest i zawsze będzie silniejszy od was. W przyrodzie też tak jest – nie możecie ją zwyciężyć, ale możecie się do niej z pokorą dostosować. Pracujcie na rynkach finansowych w ten sam sposób. Szanujcie ich, podchodźcie do nich z pokorą i odpowiedzialnie. Tylko tak wygląda droga, która ostatecznie prowadzi do długofalowych sensownych wyników. Pokora i szacunek.

 

Podsumowanie

Dziękuję wam wszystkim, którzy czytali tę serię artykułów. Cieszy mnie, że mogliśmy wspólnie odkrywać podstawy automatycznych systemów transakcyjnych. Cieszę się do zobaczenia w kolejnych artykułach, które będą udostępniane cotygodniowo, jak już za pewne mogliście się przyzwyczaić.

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *