If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
 • pl
  Menu

  Lekarstwo na MT4-Testowanie strategii z modelowaniem 99% – I.część

  19 Paź 2017,

  Artykuł z 12. października 2017, który nazywa się: Nie wszystko złoto, co się świeci, wzbudził wielkie zainteresowanie. Bardzo mi miło, że czytacie moje artykuły i tym bardziej cieszy mnie Wasze zainteresowanie tematem, który poruszam.

   

  Jeżeli chcecie przypomnieć go sobie, znajdziecie go TUTAJ!

   

  Zdarza się, że jesteśmy przekonani o swojej racji a jednak…

  Pewnie się ze mną zgodzicie, że często tak bywa. W tradingu to sytuacja nie do uniknięcia! I te sytuacje mogą skończyć się bardzo niedobrze!

  Znacie powiedzenie: „pieniądze „aż” na pierwszym miejscu!” ?😊

  Jeżeli chcemy na giełdzie zarabiać, a nie tracić, to należy zrobić wszystko, aby twardo działać na rzecz minimalizacji ryzyka. I pierwszą ważną antycypacją zachowania strategii jest test. Często ten test wykonywany jest w platformie MT4. W zeszłym artykule, ale podważyłem jego wiarygodność. Jak działać, aby nasze testy nie wyglądały w ten sposób:

   

   

  Jakość modelowania i Ticki użyte w modelowaniu.

  Co to takiego? Dużo osób na tę informację wcale nie patrzy i zbytnio się nią nie przejmuję. Natomiast moim zdaniem powinniśmy się przejmować, i to mocno! Te wartości nam pokazują w jakim stopniu algorytm testera MT4 symuluje ruchy ceny na pojedynczych świeczkach.

   

  Tick Data Suite

  To wtyczka, która pomoże nam w testowaniu z modelowaniem aż 99%. Używamy jej do bardzo precyzyjnego sprawdzenia strategii na danych historycznych, prawie w 100% odtworza ruchy tickowe. To wszystko przekłada się na bardzo wiarygodny test.

   

  Pobieranie i instalacja

  Program znajdziecie w google wpisując Tick Data Suite albo klikając TU. Wybieramy à TRIAL

   

  Następnie uzupełnimy formularz: UWAGA! Uważajcie na wpisanie poprawnego adresu mailowego, ponieważ tam otrzymacie kod do aktywacji programu.

   

  Wysyłamy klikając na à SUBMIT

   

  Jeżeli podaliście poprawny mail, do którego często wchodzicie, znajdziecie tam nowy wierz, taki jak ten:

   

  Otwieramy maila i znajdziemy bardzo ważny numer licencji i przycisk DOWNLOAD, który nas przekieruje na stronę, gdzie pobieramy program.

   

  Już tylko ostatni krok na stronie producenta pluginów do Meta Tradera. Pojawia się taki oto widok: Klikamy w przycisk i gotowe.

   

  Pobrany plik zainstalujemy w naszym komputerze, najlepiej w trybie administratora.

  UWAGA: Musicie koniecznie pozamykać wszystkie zainstalowane platformy Meta Tradera! W ten sposób zapewnicie, że wszystkie potrzebne pliki zostaną poprawnie zainstalowane.

   

  Gotowe i testujemy.

  Teraz już macie wtyczkę do Meta Tradera, która pomoże Wam lepiej zrozumieć, czy strategia naprawdę mogła zarabiać w historii. Jeżeli nie potrafiła to można próbować optymalizować strategię albo zdecydować się na zbudowanie kolejnych. W jaki sposób my budujemy strategie możecie spróbować w jednym z naszych projektów. Obserwujcie nas i na pewno będzie okazja.

  W następnym odcinku pokażę, w jaki sposób krok po kroku zrobić taki test z użyciem wtyczki tick data suite.

   

   

  Pobierż darmowy e-book

  "Tajemnica zyskownych strategii"

  ebook-pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *