If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
 • pl
  Menu

  Magiczne Fibo poziomy i automaty

  6 Wrz 2018,

  Magiczne poziomy fibo!

  Dla niektórych konieczność a dla innych do niczego. Muszę przyznać, że dużo czasu poświęciłem tym poziomom i przyznaję bez bicia, że bardzo mi pomagały. I teraz często spotykam na grupach osoby nadal stosujące fibo.

   

  Automaty i fibo

  Gdy zająłem się tylko automatami to trochę zapomniałem o nich, bo tak naprawdę odkryłem, że można z powodzeniem budować automatyczne strategie handlowe za pomocą innych wskaźników niż fibo. Kombinowanie tych strategii w portfolio strategii daje nam duże prawdopodobieństwo dobrych wyników.

  Wiadomo – w polskim środowisku zawsze czegoś brak – więc tysiąc razy powtarzana prośba o zaimplementowanie wskaźnika fibo w oprogramowanie StrategyQuant została zrealizowana.

   

  Wygląda ciekawiej niż przewidywano!

  Liczyłem na to, że co do algo strategii fibo poziomy będą dobrym filtrem transakcji. Okazuje się, że w trakcie generowania algorytm często wybiera fibo jako warunek kierunku wejścia, w połączeniu ze zleceniem typu Limit.

  To może być zwiastunem fajnych strategii wyłapujących korekty. Oczywiście na razie za wcześnie, aby stwierdzić, że strategie będą jakościowe i stabilne. Jeszcze trzeba trochę poanalizować i też potestować w warunkach rzeczywistych.

  Pierwsze badania obiecujące!

  Trochę „gotowałem” w nowym StrategyQuant X i kilka fajnych pomysłowych strategii program zaproponował. Jest to możliwe tylko dlatego, że nowa wersja posiada coś wyjątkowego i daje tyle możliwości, co żaden inny program tego rodzaju. Pewnie znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że nie problem w własnym zakresie coś „wyrzeźbić”. Ale tyle pomysłów, ile ma do zaproponowania StrategyQuant żaden z nas nie ma.

   

  Czego „pragnąłem” aby program zbudował

  Strategie:

  • instrument EURUSD
  • rama czasowa do handlu – H1
  • rama czasowa do weryfikacji – EURUSD H4 (nowa funkcja pozwalająca obserwować i inne wykresy w tym samym czasie)
  • zamykanie transakcji w tym samym dniu
  • corocznie minimum 50 transakcji
  • trzy strefy Out of Sample – dane wykorzystane tylko do sprawdzania słuszności strategii
  • zlecenia typu limit + bezpośrednie wejścia typu market/reverse at market

  Jest ich jeszcze więcej, ale każdy „kucharz” ma swoje tajemnice na przepisy to i ja więcej nie zdradzę. 😊

  Ciekawostka, algorytm najczęstszej poziomy 23,6 – 38,2 – 50 – 61,8. (Skąd zna, że to najważniejsze poziomy fibo? Chyba jednak na tych poziomach co nie co się dzieje 😊 )

   

  Tak wygląda Equity – jeden z wyników bezpośrednio w programie StrategyQuant X

   

  Tak wygląda  kawałek kodu:

  Pokazuje warunek wejścia na podstawie kierunku.

  Ważnym do weryfikacji danych i dostosowania się pod naszego brokera jest test w MT4 na danych tickowych z dokładnością modelowania 99,9%. (w jaki sposób testować i jak osiągnąć taką dokładność mogę wyjaśnić innym razem, jeżeli będzie z waszej strony zainteresowanie- to zapraszam do komentowania)

   

   

  Pewnie sami widzicie, że wyniki bardzo podobne, chociaż nie takie same. Dokładnie tego samego nie można oczekiwać nigdy. Istnieje różnica danych pomiędzy brokerami. Warunki idealne nie istnieją.

  Giełda to nie apteka. Często można to usłyszeć, że jest tu inaczej. Wynik zachęcił mnie do dalszej pracy. Czuj się więc zaproszony do nauki tworzenia własnych automatycznych strategii.

   

  Pobierż darmowy e-book

  "Tajemnica zyskownych strategii"

  ebook-pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *