If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
 • pl
  Menu

  Co jest lepsze? Własny biznes albo handel na giełdzie?

  12 Wrz 2017,

  Ja mogę to porównać, poniewać należę do obu grup. Podzielę się z Państwem moją opinią.

  Czym się zajmuję?

  Giełda

  Na giełdzie zajmuję się przede wszystkim forex automatami i CFD oraz zaczynam interesować się towarami (można je handlować automatami, co mnie oczywiście zainteresowało). Wspomnę jeszcze o opcjach i temacie spreadów kalendarzowych, którymi interesuję się już ponad rok i za chwile przechodzę do fazy realnego handlu.

  Biznes

  W mojej firmie skupiam się na rzeczach związanych z giełdą – rozwojem oprogramowania StrategyQuant i kilku innych projektach w fazie przygotowawczej.

   

  Co jest lepsze?

  Lubię obie prace, ale jednak giełda góruje. Dlaczego?

  Biznes

  Nawet jeśli chcesz założyć tylko małą firmę, trzeba kapitał i świetny pomysł, który się sprawdzi. Nawet jeśli masz pomysł i może się i sprawdzi, to zawsze może się ktoś pojawić z większym kapitałem i w lepszym przypadku przejmie firmę albo całkowicie zlikwiduje. Konkurencja jest duża, zwłaszcza w małej firmie może być likwidacyjna. A jeśli chciał byś stworzyć konkurenta większego niż, np. StrategyQuant, to trzeba co najmniej 1 mln $, elitarny zespół programistów i innych pracowników. No i uzyskać wysokiej jakości pracowników to naprawdę trudne. Jestem szczęśliwy, że udało nam się stworzyć taką ekipę, bo nie jest to wcale tak łatwe :).

  Giełda

  Aby z sukcesem zacząć handlować na giełdzie, trzeba tylko jedno – motywacja. NA początek nie trzeba, nam nawet kapitał. Wyobraź sobie, że rozpoczęcie działalności gospodarczej w taki sposób. Wirtualnych pracowników lub klientów nikt wam nie da, ale handlować wirtualnie na giełdzie można tak długo, jak chcecie. Konkurencja nie jest zagrożeniem dla ciebie i nie dotyczą nas ani temat personelu. Nie trzeba polować na klientów, ani wymyślać nowe produkty … Korzyści tutaj wyraźnie dominują. Giełda ma dodatkowo tę zaletę, że mamy możliwości wykorzystania kapitału. Ostatnio rozmawiałem na ten temat z kolegą – posiadał wolnym kapitał i zastanawiał się, czy inwestować w biznes, ale ostatecznie zdecydował się inwestować na giełdzie. Więc umieścił je na giełdzie, gdzie można obracać każdą wolną złotówką. Ta sprawa w biznesie, jak się pewnie domyślacie nie jest taka prosta. I to jest kolejna zaleta, która sprawia, że dla mnie wybór jest oczywisty. Giełda jest na pierwszym miejscu!

  Pobierż darmowy e-book

  "Tajemnica zyskownych strategii"

  ebook-pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *