If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • en
Menu

Gdzie znaleźć czas na trading?

8 Wrz 2017,

Barierą w osiągnięciu sukcesu w tradingu bywa psychika i dyscyplina – „nihil novi sub sole“. Chciałbym ale zaprezentować Państwu kolejną cechę charakteru, dzięki której nasza szansa na sukces znacząco wzrasta.

Bywa tak, że najlepsi traderzy odnieśli sukces także w innych dziedzinach swojego życia zawodowego. Kluczem do sukcesu nie są jakieś tajne kontakty, ale ich dyscyplina, samoorganizacja i zdolność skutecznego delegowania zadań. Zobaczmy, czego można nauczyć się od takich ludzi i wykorzystać to na naszą korzyść.

Time management, czyli sztuka sprawnego sprawnego zarządzania czasem

Time management jest integralną częścią umysłu przedsiębiorcy. Przedsiębiorca, który odniósł sukces jest w stanie w jeden dzień wykonać 3x więcej pracy, niż osoba zatrudniona. Aby osiągnąć taki wynik, wydajność jego pracy musi być wysoka. Istnieje wiele różnych technik. Ja chciałbym napisać o jednej, która jest bardzo dobra dla traderów, którzy oprócz grania na giełdzie są jeszcze osobami zatrudnionymi, bądź prowadzą własną działalność gospodarczą. Ta metoda nazywa się „block time”.

Zasada działania tej metody jest bardzo prosta. W harmonogramie dnia wyznaczycie sobie Państwo 2 godziny (np. od godziny 19 do 21), w których nie interesuje Państwa nic innego jak tylko tworzenie automatycznych strategii i edukacja. Telefon komórkowy, Skype i inne elementy rozpraszające uwagę Państwo wyłączacie. Państwa żona może przeszkodzić tylko w sytuacjach absolutnie krytycznych, np. w wypadku zagrożenia życia 🙂

Czy umiecie sobie wyobrazić Państwa postęp w wypadku zastosowania takiego block timeu?

  • Rozwijajcie Państwo swoją samodyscyplinę codziennie
  • Państwa inwestycja to dwie godziny codziennej pracy, ale nie takiej, do której musielibyście sami siebie zmuszać. Przeciwnie chodzi o coś, czego sami chcecie i przy czym możecie się w pewnym sensie zrelaksować
  • Liczmy wspólnie: tygodniowo poświecicie tradingu 10 godzin czasu
  • To daje wynik 40 godzin miesięcznie i 480 godzin rocznie
  • 480 hodin za rok
  • Suma sumarum 60 dni z roku poświęcacie Państwo edukacji giełdowej!

 

Wydaje się to być niewiarygodne, ale matematyka nas nie okłamuje. Całe 3 miesiące (licząc czas pracy 8 godzin / dzień) z roku kalendarzowego poświęcacie Państwo edukacji giełdowej i tradingu automatycznemu.

Zastosujcie Państwo block time i nie pożałujecie tego kroku.

Jeśli natomiast nie macie konkretnej wizji, czego chcecie się w tradingu uczyć,zapraszam do mojego kursu. W nim nauczę Państwa, w jaki sposób delegować pracę na automatyczne systemy transakcyjne.

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *