If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

Tajemnica długoterminowego powodzenia na giełdzie

13 Lut 2018,

Handlem na giełdzie zajmuję się od 12 lat. W tym roku obchodziłem 31 urodziny, można więc powiedzieć, że handlu na giełdzie poświęciłem całe dotychczasowe życie zawodowe. Kończąc edukację w szkole średniej, skierowałem swoje kroki na rynki finansowe i już ich nie opuściłem.

W moim tradingu wypróbowałem różnych podejść, stopniowo się rozwijając. Od fazy scalpera doszedłem aż do stanu obecnego, w którym łączę handel automatami z inwestycjami do bardziej długoterminowych strategii i akcji.

Podsumowywując tych 12 lat chciałbym przedstawić wam czynniki, które uważam za kluczowe, aby odnieść sukces w tradingu. To stwierdzenie nie postuluję tylko w oparciu o doświadczenie własne, ale też na podstawie doświadczeń moich studentów. (W przeróżnych projektach było ich na prawdę wiele, bo z 95 krajów świata.)

Przedstawię wam 4 podstawowe punkty, dzięki którym macie szansę odnieść sukces.

Szacunek i pokora

Dwa słowa, które są bardzo ważne dla każdego tradera. Rynek jest bardzo silny i zawsze możecie z nim przegrać, koniecznie trzeba zachowywać przed nim respekt. Szacunek i pokora to przymioty nie obce również legendarnemu inwestorowi Warrenu Buffettovi. Bez tych cech po prostu nie podołacie.

Długoterminowość

Jeżeli miałem jeden szczęśliwy dzień, czy można go powtarzać w nieskończoność? Internet jest pełny przechwałek na ten temat, ale prawda jest taka, że jeden dzień nic nie znaczy. Trzeba patrzeć w szerszym kontekście, na wyniki długoterminowe w horyzoncie idealnie 3 lat, minimalnie zaś 1 roku.

Edukacja

Rynki, ekonomika, środowisko biznesu, wszystko się zmienia… Uczcie się i czytajcie. Na przykład ja przeczytam około dwóch tysięcy stron miesięcznie, nie wliczając w to artykuły w internecie. Wchłaniam nowe informacje i uczę się od najlepszych. Te informacje w dalszym ciągu wykorzystuję w tradingu i inwestycjach… Wiele ludzi w moim otoczeniu działa dokładnie w ten sposób. Nie tylko studenci, ale również pracownicy. A ich wyniki przez to ulepszają.

Strategia i psychika

W tradingu istnieje jeden duży mit – a to, że z dowolną strategią możecie zarobić, a jedynym warunkiem jest psychika. No cóż, fajnie to brzmi, ale nie jest to cała prawda. Strategia sama w sobie powinna działać długoterminowo. Jeżeli już takową macie, dobra psychika tradera ją jeszcze usprawni, natomiast zła zniszczy doszczętnie. Pamiętajcie o tym i skupcie się na jakościowych strategiach!

W pierwszym kroku przeczytajcie mój ebook, w którym znajdziecie wskazówki, w jaki sposób budować dobre strategie i jak z nimi odnieść sukces. Znajdziecie go tutaj pod artykułem.

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *