If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
Menu

Czy odpowiadałoby Państwu, gdyby prawdopodobieństwo zysku wynosiło 90%?

22 Lip 2016,

Pewnie pomyśleliście teraz, że taka możliwość to urojenie. Jesteście Państwo w błędzie. Kalendarzowe spready typu interdelivery oferują okazje, gdzie jest taki wynik osiągalny. Dzisiaj chciałabym Państwu pokazać trade, który w poprzednich 10 latach zakończył się pomyślnie 9 razy!

W wypadku handlu spreadami interdelivery bardzo ważnym czynnikiem są wahania sezonowe. Wahania sezonowe mogą być tak mocne, że można z tego tytułu uzyskać dochód corocznie. Pierwszy wykres przedstawia analizę wahań sezonowych spreadu na Lean Hogs (HEM15-HEJ15). Każdy rok jest reprezentowany przez inny kolor (patrz legenda). Zielone linie definiują przedział czasowy, w którym spread (z wyjątkiem tylko jednego roku) zawsze rósł, oprócz tego określają idealny moment do otwarcia i zamknięcia pozycji.

 

Na kolejnym wykresie możecie widzieć mój tegoroczny udany trade. Graf, który Państwu przedstawiłam, jest nieco uproszczony. W rzeczywistości pozycję nie otworzyłam za jednym zamachem, ale wchodziłam stopniowo. Zamknięcie pozycji także przebiegło etapowo. Faktem zostaje, że aktualny rok zakończył się pomyślnie. Dzięki minimalizacji ryzyk osiągnęłam bardzo dobry wynik 3 700 dolarów!

Tak, jest możliwe tyle zarobić, handlując spreadami interdelivery. Jeśli opanujecie kolejne bardzo pomocne narzędzia (np. analizę COT) w celu potwierdzenia decyzji otwarcia pozycji, możecie profitować nawet w chudych latach albo przynajmniej ominąć transakcję, które przyniosłyby stratę. Przykładowo dzięki połączeniu tych dwu prostych narzędzi, jesteśmy w stanie osiągać zyski długoterminowo w granicach 80%, a nawet więcej.

Rzecz jasna nie oznacza to, że tak musi być i będzie zawsze. Gwarantuję Wam, że handlując na giełdzie, nigdy nie osiągniecie 100% powodzenia. Cóż, myślę że przedstawiłam Wam rzetelne argumenty, dlaczego warto handlować spreadami kalendarzowymi. Szczerze powiedziawszy, nie mogę się doczekać przyszłego roku, ponieważ mam w planie ponownie handlować ten spread.

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *