If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

Wiele otwartych pozycji

29 Lis 2017,

Mam wrażenie, że okazji do zagrań na spreadach kalendarzowych jest ostatnio co niemiara. Bywają takie okresy, kiedy jako spread traderka nie mam otwartej ani jednej pozycji. Po prostu rynek niczego nie oferuje. Ale bywają takie okresy – takie jak ten – kiedy okazji jest naprawdę dużo.

 

Pozycja typu intermarket

Nadal otwartą mam pozycję na można by powiedzieć spread typu intermarket olej sojowy – cukier. Dokładniej mówiąc, chodzi o bear spread na oleju sojowym i bull spread na cukrze. Bear spread na razie porusza się w trendzie bocznym, ale jeszcze daję mu szansę. Nastrój na rynku jak na razie sprzyja bear spreadom. Bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będę rolowała pozycję na bardziej odległą.

 

Strzałka pokazuje moment wejścia z jednym kontraktem.

 

Bull spread na cukrze sprawia mi radość. Pierwszy kontrakt zamykałam z przyjemnym zyskiem niespełna 200 dolarów. Drugi kontrakt pozostawiam jak na razie otwarty.

 

Niebieska strzałka pokazuje moment wejścia z dwoma kontraktami.
Zielona strzałka pokazuje wejście z jednym kontraktem.

 

Bear spready na wołowinie

W zeszłym raporcie spreadów analizowałam sytuację na rynku z wołowiną, jak również bear spread GFQ18-GFK18. Na poniższym wykresie widzimy, że spread do tej pory rozwija się bardzo ładnie.

 

Strzałka pokazuje nam datę opublikowania raportu.

 

Ja sama otwierałam bardziej wąski spread GFJ18-GFH18, ponieważ szerszy spread z raportu byłby jak na moje konto za bardzo ryzykowny. Tę pozycję już zamknęłam. Działałam zgodnie z planem, o którym również mówiłam w zeszłym raporcie spreadów – jeżeli spread spadnie poniżej zera (powróci do backwardation), zamykam pozycję. W moim komentarzu video podkreślałam jednak, że szerszy spread (analizowany przeze mnie w raporcie) jest bardziej korzystny – co, jak widać, sprawdza się co do joty.

 

Gaz

Obserwuję również rynek z gazem, który już też w raportach kilka razy analizowałam. Na podstawie półautomatycznego systemu udało mi się świetnie skorzystać z piątkowego obniżenia ceny gazy. Dokładnie w momencie ataku ceny 2.9 dolara przez kontrakt frontowy udało mi się wejść w pionowy put spread opcyjny za bardzo sympatyczną cenę.

 

 

 

Ropa

Śledzę uważnie sytuację na ropie, mój punkt widzenia przedstawiłam również w ubiegłym raporcie spreadów. Niedawno analizowałam ropę również tutaj na moim blogu. Interesująca dyskusja dotycząca wiadomości fundamentalnych odbyła się również w forum dyskusyjnym raportu spreadów.

 

Może zauważyliście pewną prawidłowość. Mianowicie wiele z tych pozycji, które ostatecznie zostają otwarte albo przynajmniej ich śledzę analizuję w moich raportach spreadów. Czytajcie Państwo mojego bloga. Jest to prawdopodobnie jedyne miejsce w polskim internecie, gdzie można zdobywać wiedzę w temacie spreadów kalendarzowych tak kompleksowo i regularnie.

 

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *