If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

Wzrost rakietowy na wieprzowinie + nowy bull spread na cukrze

25 Wrz 2017,

Po prostu brak mi słów! Krótkoterminowa okazja na spreadzie LEZ17-LEV17, o której pisałam niedawno, wystrzeliła niczym z procy jeszcze wyżej. Spread miał rzeczywiście bardzo dobre perspektywy z punktu widzenia wszystkich przeze mnie stosowanych analiz, ale takiego rajdu się nie spodziewałam. Od czasu wydania raportu spreadowego, w którym tę okazję analizowałam, spread wzrósł o 4,5 punktu, czyli o 1800 dolarów.

 

 

Kiedy popatrzymy na szczegółowy wykres wahań sezonowych lub na przeciętną sezonów, tegoroczny ruch spreadu jest co prawda wyjątkowy (modra linia), ale nie jest zupełnie rzadkością. Przykładowo, przed dwoma laty jego wzrost był jeszcze bardziej gwałtowny (linia pomarańczowa).

 

 

Jestem naprawdę zachwycona. Jeden z odbiorców mojego raportu Reportu spreadowego (Jerzy) napisał do mnie, że miał otwarte trzy kontrakty. Jego zarządzanie pieniędzmi pozwoliło mu zostawić jeszcze jeden kontrakt otwarty (na wypadek dalszego wzrostu). I zarobił proszę Państwa całe 3000 dolarów, nawet na bear spreadzie gdzie takie ruchy rynkowe są raczej niebywałe.

 

Czy to są czary?

Nie, nie bójcie się. Żadna magia ani biała ani czarna ani nic podobnego. Ale wielu z Was pytało mnie, w jaki sposób udało mi się znaleźć tę okazję. Szczegółowo opisałam to w reporcie spreadowym, jak również w moim artykule. Najważniejsze jest jednak to, że nie jest w tym ani odrobina magii. Zasady mojego działania są proste, ale oparte na silnych i sensownych analizach. Do takich należy analiza COT, struktura rynku, analiza techniczna, analiza wahań sezonowych i analiza full carry w wypadku zbóż.

I to wszystko proszę Państwa, i bynajmniej nie jestem jedynym przykładem dochodowego tradera, handlującego używając tych metod. Przekonali się o tym także studenci mojego kursu, w którym wszystko krok po kroku omówiłam w lekcjach video. Mowa była nie tylko o spreadach kalendarzowych, ale też o praktycznym zastosowaniu kosztów magazynowania zbóż.

A oto nowy członek spreadowego portfolio

Kilka dni temu zasiliłam moje portfolio o nowego członka – bull spread na cukier SBH18-SBK18. Dokładnie go opisuję w moim Raporcie Spreadów. Wybierając go, kierowałam się prostymi krokami – od analizy COT i analizy technicznej, przez strukturę rynkową i wahania sezonowe aż po dany spread.

Analiza COT sugeruje silne wyprzedaże na rynku. Z tego możemy wnioskować solidne szanse na obrót trendu.

 

Z analizy technicznej wynika, że cukier już prawdopodobnie o wiele tańszy nie będzie. Jako dolna granica wydaje się być 13 centów i nie jest wykluczone, że cena raz jeszcze zerknie w te miejsca. Pod koniec tak długiego i silnego downtrendu normalną rzeczą jest dłużej trwająca konsolidacja.

 

 

SBH18-SBK18

Na kolejnym wykresie możecie Państwo widzieć mój spread i miejsce, na którym wchodziłam w pozycję. Widzicie sami, że moje wejście jest stosunkowo ryzykowne. Downtrend już został co prawda przełamany, niemniej rynek nadal znajduje się w stanie contanga. O ile cena nie wzrośnie dostatecznie, nie ma co liczyć na wzrost do plusu bull spreadu.

 

 

Oczywiście nie mogę nikomu gwarantować 100% sukcesu tego spreadu. Chodzi tutaj o bull spread, który w większości wypadków nie jest sukcesem. Powodem takiego stanu rzeczy jest struktura rynku. Wybierając trade stosuję co prawda mocne narzędzia, ale nadal brakuje mi jeszcze jednej rzeczy – kryształowej kuli 🙂 Wszystko jest grą prawdopodobieństwa i właściwego zarządzania ryzykiem!

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *