If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • en
Menu

5 punktów, które pomogą Ci dotzeć do celu

2 Wrz 2017,

… i pokonać okresy, gdy coś pójdzie źle lub odwrotnie –  jest zbyt dobrze :).

Są chwile, gdy jest bardzo dobrze oraz  czasy, gdy coś pójdzie nie tak. Konieczne jest, aby nie poddać się euforii i nie panikować, gdy rynki nie zachowują się dokładnie tak, jak chcemy. Mam dla Was 5 wskazówek, jak radzić sobie podczas takich okresów.

1: Cel

Wygląda to banalnie, ale skupienie się na celu lub na tym, co chcemy osiągnąć, jest niezbędnę. Wszyscy mamy różne cele – aby zarobić 10 milionów, mieć dochód 4.000 na miesiąc bez pracy, lub po prostu dodatkowo coś zarobić. Podczas paniki lub euforii, pomyśl najpierw o tym, czy jakieś „niestandardowe” zachowanie pomoże osiągnąć Twoje cele. Pomoże w ogóle? Albo raczej, podnosi ryzyko i jeżeli handel nie wypali to można się spodziewać oddalenia od celu? Ważne jest zachować zimną krew w każdej chwili. Skupimy się na celu i zrobimy wszystko, aby go osiągnąć!

2: Entuzjazm

Dla mnie trading jest pasją. To coś, co naprawdę lubię i robię to z radością. To nie jest praca, to styl życia. Trading należy robić z entuzjazmem, a jeśli coś się nie udaje to trzeba analizować i badać, szukać jak  poprawić swój trading. Przystępujemy do pracy z entuzjazmem i czekamy na wynik który osiągniemy. Jeśli istnieje Święty Graal w tradingu, to według mnie – pasja. Dlatego, że  to ona pcha Cię do przodu.

3: Długoterminowe wyniki

Proszę spojrzeć na długoterminowe wyniki i powiedzieć, jak to wygląda. Może nadejść okres, gdy mamy miesiąc lub dwa lub trzy średnie zarobki i nasz rachunek „idzie w bok” – znacznie się nie zmienia. Ale to nic nie znaczy, spójrzmy na wyniki w dłuższym okresie. Weźmy na przykład następujący wynik:

Można zauważyć, że konto poszło jakiś czas „bokiem”, czyli zyski + – zero. Ale czy to ma znaczenie? Mieliśmy jeszcze zysk  w wysokości 20%, i po pojawieniu się zmienności na rynku, nasz zysk wzrósł  ponownie. Patrzcie na długoterminowe wyniki, które prowadzą do celu. Zyski to są po prostu zyski i dobry trader wie, że to jest kwestia czasu, zanim one przyjdą :).

4: Zaufanie

Zaufaj sobie! Nie daj się ponieść euforii i zachowaj zimną krew, gdy zyski wzrosną do nieba. Dla mnie okres długiej serii zysków był trudniejszy niż okres długiej serii strat . Po bardzo udanych transakcjach, mamy ochotę zwiększyć pozycję,  aby zarobić więcej. Ja też mam takie myśli, ale staram się im nie ulegać.  Zaufaj sobie i swoim umiejętnościom!

5: Tworzenie

Niezależnie od kierunku, wszędzie można zobaczyć,  jak  szybko postępuje rozwój. Komputery są teraz znacznie lepsze niż wcześniej,   samochody również itd. Podobnie rozwijamy i nasz trading. Nie bój się reagować na zmieniające się potrzeby, cele, preferencje… Wielu traderów z czasem przechodzi z intra dziennego tradingu na timeframe D1. Jeśli czujesz, że i Ciebie to dotyczy, idź tą drogą! 🙂 Rozwoju nie można zatrzymać.

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *