If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

5 zaleceń, dzięki którym StrategyQuant nabierze rozpędu

15 Wrz 2017,

W tym artykule przekażę Państwu kilka wskazówek, dzięki którym wydajność StrategyQuant wzrośnie.

Zastosujcie dysk SSD

O ile posiadacie dysk SSD, na pewno z niego korzystajcie. Usprawni chód nie tylko StrategyQuant, ale całego komputera. Standardy dysków SSD umożliwiają dziesięciokrotnie szybszy przepływ i zapis danych, w porównaniu do standardowych dysków twardych. Już w ogóle nie mówiąc o dyskach twardych do laptopów, od których tempo zapisu jest większe dwudziestokrotnie. I wierzcie mi, taka poprawa wydajności jest już zauważalna!

Przeznaczcie programu StrategyQuant więcej wątków procesora

W ustawieniach programu jest możliwość ustawić SQ tak, aby korzystał z więcej z dowolnej liczby wątków procesora. Jeden wątek pozostawcie przeznaczony dla Windowsa a resztę dla StrategyQuant.

Jak ustawić więcej wątków?

1 – Udajcie się do Narzędzia -> Opcje

2 – Kliknijcie na kartę wydajność i dodajcie dowolną liczbę rdzeni, ile tylko macie do dyspozycji. Pamiętajcie jednak zostawić jeden dla Windowsa.

Przeznaczcie programu StrategyQuant więcej pamięci RAM

Jeśli Państwa komputer dysponuje większą pojemnością RAM, bez obaw możecie więcej dedykować dla StrategyQuantu.

Aby zwiększyć pamięć dla SQ, kliknij prawym przyciskiem myszy skrót SQ na pulpicie, a następnie kliknij „Właściwości” i dodaj ten parametr:

„-J-server -J-Xmx17g -J-XX:+DisableExplicitGC -J-XX:+AggressiveOpts -J-XX:+UseSerialGC“.

Cała linia będzie wyglądała w następujący sposób:

„C:\StrategyQuant\StrategyQuant64.exe (czyli folder, w którym u Państwa jest SQ zainstalowany) -J-server -J-Xmx17g -J-XX:+DisableExplicitGC -J-XX:+AggressiveOpts -J-XX:+UseSerialGC“.

Ten parametr -J-Xmx17g mówi o tym, że SQ będzie korzystał z 17GB pamięci RAM. Sami Państwo decydujecie o ilości pamięci RAM, z której SQ będzie mógł korzystać. Przykładowo o ile chcecie alokować 4GB, parametr będzie wyglądał następująco: -J-Xmx4g.

Zamieszczam jeszcze zrzut ekranu jak to wygląda w praktyce (nie widać tego w całości, pole jest zbyt krótkie).

O ile macie bardzo wydajny komputer, możecie stworzyć RAMDYSK

O ile w Państwa komputerze znajduje się pamięć RAM wielkości rzędu dziesiątek GB, możecie pomyśleć o wygenerowaniu RAMDYSKu. RAMDYSK jest wirtualnym dyskiem, który przetrzymywany jest w pamięci RAM. Jest to zatem „dysk” o bardzo dużej mocy i szybkości pracy. Szczegółowe informacje są do znalezienia w internecie, bądź zasięgnijcie rady u specjalisty w IT. Jeśli jednak nie posiadacie RAM co najmniej 32 GB, to uruchamianie RAMDISK nie ma sensu.

Uruchomcie SQ na jednym komputerze wiele razy

Ta rada znowu dotyczy raczej tych z Was, którzy macie silne komputery. Możecie w ten sposób budować wiele strategii równocześnie – różne rynki, różne TF. Zasada jest prosta – SQ zainstalujecie Państwo do jednego komputera więcej razy. Nie trzeba nawet włączać instalator, wystarczy zrobić kopię folderu z zainstalowanym programem. Numer licencyjny użyjecie ten sam.

Sami Państwo widzicie, że zwiększenie wydajności StrategyQuant to nic trudnego. Wystarczy wiedzieć, jak to zrobić :).

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *