If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • en
Menu

7 kroków do sukcesu w algotradingu

5 Sie 2017,

Dzisiaj postanowiłem napisać artykuł na temat kroków, które prowadzą do zyskownego algo tradingu albo inaczej tradingu za pomocą automatycznych systemów transakcyjnych. Chociaż jest to raczej lista „cech”, które powinny mieć traderzy i jeżeli je nie posiadają, to czy zechcą je nabyć.

 

7 kroków do sukcesu w (algo) tradingu

 

  1. Precyzja

Jakąkolwiek działalnością gospodarczą byśmy się nie zajmowali, zawsze trzeba podchodzić do tematu z precyzją. Traktować to poważnie, a nie próbować wszystko po fuszersku. Precyzyjne podejście oznacza przede wszystkim zrobić wszystko, jak należy. Nie staraj się pójść na skróty, zrób to raz i dobrze tylko to jest droga prowadząca do celu.

  1. Odpowiedzialność

Jeżeli buduję automaty, to traktuję to poważnie. Zatem nie oczekuję nic nadzwyczajnego. Wielu traderów marzy o setkach procent miesięcznie. Powiem wprost takie przedsięwzięcie to marzenie ściętej głowy. Jeśli uda nam się uda, to będzie raczej zbieg okoliczności. Lepiej uzyskiwać parę dziesiątek procent rocznie i zastanowić się, jak zwiększać zaangażowanie.

  1. Zdrowy chłopski rozum

Każda biznes ma jedną cechę wspólną – chłopski rozum działa. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i zastanawiaj się nad tym, co robisz.

  1. Krytyczne spojrzenie

Jest to dla mnie bardzo ważne. Kiedy znajdę strategię, dobrze jest spojrzeć na nią w sposób: „Dlaczego ta strategia mogła by nie działać w rzeczywistości?”. Jeżeli powody do awarii są nie istotne to można zastosować na koncie.

  1. Wyszukiwanie błędów

Jeżeli coś pójdzie nie tak, to szukamy błędów. Ale natura ludzka jest taka, że szukamy błędów wszędzie, tylko nie u siebie. Gdy coś pójdzie nie tak, spróbuj najpierw zapytać, co robisz źle. Sprawdź każdy krok w procesie. Często w środku coś może być źle. Dobrze się zastanów! Czasami wystarczy krótkie zerknięcie, które uratuje nas od porażki.

  1. Uczenie się

Trading jest nie kończąca się edukacja. Poszukiwanie nowych rozwiązań, nowych możliwości. W ciągu dziesięciu lat od kiedy zajmuje się tradingiem, nigdy nie przestałem się uczyć. I chyba nigdy nie przestanę :).

  1. Optymalne ryzyko

Ten punkt jest absolutnie kluczowy. Wielu traderów na tym punkcie zawodzi, bo nie są w stanie zarządzać ryzykiem. Nauczyć się prawidłowo oceniać ryzyko. Jeżeli masz wiele strategii w portfelu, to zawsze trzeba mieć ryzyko zrównoważone. A następnie ryzyko całkowite nie może być za duże, aby wytrzymać to psychicznie. Zawsze trzeba zapewnić bezpieczeństwo kapitału i proszę sobie uświadomić, że zysk jest kwestią ryzyka, a nie odwrotnie.

 

Wniosek

Sam musiałem się mocno zmienić aby osiągnąć sukces. Polecam to samo dla ciebie. Zmień swój sposób myślenia i osiągniesz sukces. Ludzie sukcesu zawsze starają się popychając do przodu. Jedna ciekawostka na koniec – W. Buffet ma 85 lat i nadal się uczy. Jak u ciebie?

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *