If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • en
Menu

AUDCAD 2. odcinek – jak ją poprawić

10 Kwi 2017,

W poprzednim artykule pokazałem Wam ciekawą strategię AUDCAD i na koniec zastanowiliśmy się jak ją ulepszyć, jak uzyskać większe zyski. Zastanowiliście się jak można by to zrobić?

Podsumowując – jak strategia działa?

Rynek: AUDCAD
Rama czasowa: M15 (działa na wszystkich poza D1)

 

Wejście LONG (krótkie na odwrót):

CCI (20) <0

 

Money management:

SL: 129 pipsów

PT: 55 pipsów

 

Często sugerowane propozycje:

Proponowali Państwo różne ulepszenia. Przesuwanie periody na przykładowo -50, dodawanie drugiego CCI itp.. Pomysłów jest wiele. Jednak z mojego punktu widzenia sama zmiana CCI nie jest wystarczająca. Wyniki są prawie takie same.

 

Która z propozycji jest najbardziej pomysłowa?

Poprawna odpowiedź to dodanie filtru w postaci formacji świecowych.

Jak postępowałem ja?

Aby wyeliminować czas, gdy CCI oscyluje wokół zera, muszę wiedzieć poziom ceny wejścia. Więc muszę monitorować cenę i na jej podstawie zachować decyzję o wejściu. Ponieważ rynek AUDCAD chodzi bardziej w bok, to najlepiej jest monitorować odchylenia od średniej. Więc dodałem prosty filtr, który uwzględnia nie tylko stan wskaźnika CCI, ale cena w sytuacji zagrania na LONG powinna być poniżej BollingerBand i odwrotnie w kierunku SHORT nad nim. Przeprowadziłem także optymalizację zarządzania pieniędzmi, ponieważ zmieniłem strategię, a tym samym optymalną przestrzeń dla SL pipsów 160 i PT 100 pipsów.

 

Jaki jest wynik teraz?

Jak zmienili się parametry?

Stosunek zysku / DD wzrosła do 10, a liczba transakcji spadła na mniej niż połowę. Gdybyśmy zoptymalizowali wartości SL i TP zmieniając je o 30%, nadal są zyskowne wszystkie opcje.

Co dalej?

Strategia jest prosta i bardzo interesująca, ale chciałbym powiedzieć, że nie jest idealna bo jednak nie rozwiązaliśmy problem odporności TF M15. Teraz mamy dwie opcje – przetestować zachowanie strategii na różnych sesjach albo przenieść ją na H1 i zobaczyć jak się będzie zachowywać tam.

 

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *