If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • en
Menu

Doświadczenie z Azji

2 Cze 2017,

Niedawno wróciłem z Azji, gdzie byłem z moim kolegą prowadzić szkolenia. Chciałbym podzielić się z wami doświadczeniem w Singapurze. Jak pięknie by było, gdyby tak było wszędzie na świecie. 😊

Pierwsze seminarium mieliśmy w Singapurze. Było około 60 osób, więc miła atmosfera. W Singapurze na szczęście każdy rozumie po angielsku :).

 

To, o czym chcę opowiedzieć, miało miejsce po samym seminarium.

Jak by to nie było, poszliśmy po zakończeniu na browarka wraz z kilkoma uczestnikami, aby porozmawiać o pomysłach, a nawet na tematy poza tradingiem. Usiedliśmy przy stole i cała debata się rozpoczęła. Dwie osoby siedzące przy stole obok ni z gruszki ni z pietruszki stanęły na baczność. Po chwili dołączyły do nas i okazało się, że są także traderami. Okazało się nawet, że również prowadzą szkolenia, tyle że w innej dziedzinie tradingu.

Zastanawiałam się, przyzwyczajony do tutejszego nastroju, jaka będzie ich reakcja. Ale ku mojemu zaskoczeniu, żadne „będę cię oskarżać o oszukiwanie”, „Jesteś zerem, co ty tutaj robisz ” nie miało miejsca.

Zamiast tego szczere zainteresowanie tradingiem, o tym co robimy, o tym, jak możemy współpracować i dzielić się doświadczeniami. W końcu było to kilka godzin fachowej rozmowy  na tematy, które do tej pory znałem tylko pośrednio.

Powiem szczerze, czegoś takiego mi często brakuje.

Nieco więcej pozytywnej perspektywy, spojrzeć na rzeczy pozytywnie i w szerszym kontekście oraz wzajemny szacunek. Trading jest ekstra, kiedy budujemy wspólnotę współpracujących traderów, najlepiej z różnych dziedzin. Stylów jak i podejść do tradingu jest tyle, że ten, który gra tylko na swoim podwórku dużo traci :).

Jestem wdzięczny za tego rodzaju doświadczenie, pozwala mi ono iść do przodu!

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *