If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
 • pl
  Menu

  Forex AST: Strategia automatyczna dla bitcoina

  10 Paź 2017,

  Bitcoin i inne kryptowaluty są obecnie bardzo popularne. Ich cena rośnie, toteż wiele ludzi ich śledzi i też chcieliby nimi handlować za pomocą automatycznych systemów transakcyjnych.

  Przypatrzmy się zatem dziś temu ciekawemu zagadnieniu: czy możemy znaleźć rzetelną strategię automatyczną dla bitcoina?

  Aby stworzyć ciekawą i sensowną strategię potrzebujemy dwóch podstawowych rzeczy:

  • Dane historyczne
  • Rynek, który zachowuje się systematycznie

  I powiedzmy sobie szczerze – jedno i drugie jest w przypadku bitcoina problematyczne. Dane historyczne są stosunkowo krótkie. Poza tym cudowny wzrost tego rynku jest napędzany euforią, nie opiera się na żadnych solidnych i długoterminowych podstawach. Poza tym bitcoin, jako instrument finansowy jest sam w sobie ryzykowny, co dodatkowo zwiększa szanse na gwałtowne wahania i ogólną niestabilność. Wielkim rynkiem dla bitcoina są nielegalne transakcje (narkotyki itp.), czyli nasuwa się pytanie, czy bitcoin całościowo nie zostanie zabroniony. Nie można go co prawda ot tak po prostu skasować, ale w prosty sposób można na mocy prawa zabronić jego używania.

  Czyli wracając do pytania, którym otworzyliśmy dzisiejszy temat – owszem można budować strategie. Ale co to będą za strategie…czy można im będzie zaufać? Ja nie sądzę… Za mało danych mamy do dyspozycji, aby mogliśmy to zmierzyć i jakoś sensownie kwantyfikować. Biorąc pod uwagę jego obecną sytuację i ryzyka uważam budowanie automatów na bitcoiny i inne kryptowaluty jako bardzo ryzykowne.

  Wszystkim polecam budowanie automatycznych strategii na rzetelne rynki, i porzucić poszukiwanie świętego grala :).

  Pobierż darmowy e-book

  "Tajemnica zyskownych strategii"

  ebook-pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *