If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

Jak usprawnić swoje działanie w temacie AST?

11 Lip 2018,

Jakiś czas temu napisałem artykuł o 4 sposobach budowania automatycznych systemów transakcyjnych. Dzisiaj omówimy ten temat z trochę innej perspektywy i dowiecie się, jakie kroki należy podjąć, aby odnieść w budowie AST sukces.

Automatyczne systemy transakcyjne (AST) nadają się nawet dla początkujących, ale musicie być zdeterminowani i ochotni poświecić im czas.

 

5 kroków do sukcesu w temacie AST

Przez ostatnie 6 lat inwestowałem sporo czasu, by ogarnąć temat AST i z biegiem czasu zacząłem szkolić innych studentów a było ich naprawdę sporo. Odkryłem istnienie 5 kroków w tej podróży, które każdy trader musi przejść czy podoba mu się to czy nie :).

Krok 1 – decyzja

Temat automatycznych systemów transakcyjnych zachwaszczony jest przez wiele mitów. Pierwszy krok jest często najtrudniejszy: podjąć decyzję – rozpocząć poświęcać im czas.

Sam unikałem ich przez wiele lat, no właśnie, z powodu uprzedzeń. A jednak w końcu zacząłem poświęcać im się i to mi się podoba. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że dały mi dużo. Na przykład czas. Dzięki tradingowi automatycznemu mam 6x więcej czasu, niż kiedy handlowałem uznaniowo. Dodatkowy czas mogę zainwestować gdzie indziej, np. spędzam go z rodziną.

Krok 2 – zbieranie informacji

Pewnie znacie to – kiedy człowiek podejmie już decyzję, pojawi się entuzjazm. Zaczynasz zbierać dostępne informacje, ale stwierdza, że często są one sprzeczne… Dotyczy to artykułów, dyskusji, kursów

Informacje muszą zostać przefiltrowane, ponieważ nie wszystkie rzetelne są i jakościowe. Osobiście zalecam, aby wiadomości z forów dyskusyjnych traktować z dystansem, ponieważ tam każdy może anonimowo publikować co chce, nawet jeśli o tradingu wie niewiele, a o AST zupełnie nic.

Krok 3 – uczenie się

Oto najlepsza część 🙂. Przeczytacie coś, zapiszecie się do kursu, zaczniecie studiować, budować własne strategie, testować… I to właśnie w tym okresie najszybciej się rozwijacie. Chłoniecie wiele nowych informacji, ale widziecie wyniki. Co działa a co nie działa, po prostu nauka…

Ja sam przebyłem ten etap w 2012 i 2013 roku. Miałem przewagę wieloletniego doświadczenia jako trader uznaniowy. Nie mając go, nauka zajęłaby mi prawdopodobnie znacznie więcej czasu. Wy możecie ogarnąć to za okres 6 do 12 miesięcy, jeśli naprawdę będziecie działali tak, jak pokazuję to w kursie.

Krok 4 – przejście do praktyki

Gdy macie już swoją pierwszą strategię, przechodzicie do praktyki, czyli do testowania na koncie rzeczywistym. Na początek oczywiście z niewielkimi pozycjami. Jeśli strategia się sprawdza, możecie stopniowo zwiększać pozycje. Zależne to jest od waszego kapitału i musicie czuć się komfortowo psychicznie.

Na tym etapie odkrywacie samych siebie – musisz nauczyć się nie ingerować nieustannie w chód strategii, będziecie obserwowali również większy komfort psychiczny, ponieważ handel automatami na ogół jest mniej uciążliwy psychicznie.

Ten krok to prawdziwe wyzwanie, ale zarazem najważniejszy na drodze do sukcesu.

Krok 5 – praca nad sobą samym i strategiami

Jak już nauczycie się praktyki, stwierdzicie również, gdzie mieszczą się wasze luki i możecie na nich pracować ze szczegółowym uwzględnieniem. Pozbędziecie się złych nawyków, budujecie i ulepszacie strategie, budujecie kapitał…

I ten ostatni krok nigdy się nie kończy. Dopóki handlujecie, dopóty pracujecie nad sobą i budujecie :). I jesteście na drodze do sukcesu.

 

Podsumowanie

Handel automatami i ogólnie handel na giełdzie to piękny biznes. Nie macie konkurencji, pracowników, wszystko zależy od tylko od was i waszych zdolności wprowadzić w praktykę to, co nauczycie się teoretycznie. Kiedy już ogarniecie to, macie przed sobą otwartą przyszłość tradera, po której ja kroczę od 12 lat i na pewno nie zmieniłbym tego! Cieszę się, że jestem traderem!

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *