If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • en
Menu

Latem dużo się nie dzieje…

10 Sie 2017,

Często o tym słychać i ja się zgadzam. Mamy lato, rynki aż na kilka wyjątków ani ruch i pani zmienność udała się tak samo na wakacje, kierunek Hawaj lub gdzie indziej. Kiedy patrzę na ATR  EURUSD D1, dokładnie 1.7.  zmienność spadła z 0,015 do 0,0075, czyli o 50%. To ma wpływ na nasze strategie.

Lato to tradycyjny okres, kiedy traderom z powodu zmienności brakują okazje. Ale jak z tym walczyć?

Mamy dwie możliwości.

 

Wyłączamy automaty

Jak wiecie, nie jestem zwolennikiem odłączenia automatów na podstawie danych fundamentalnych itp. Ale istnieją dwa wyjątki. I to jest lato, a druga połowa grudnia. Mnóstwo traderów latem swoje portfolio automatów wyłącza. Zwykle to nie jest aż takie kiepskie, ale są w spokoju, nie muszą się niepokoić zmiennością na wakacjach. Metoda ta jest jednak dość amatorska, możemy do tego podejść inaczej.

 

Zdywersyfikowana armia strategii

Jeśli mamy armie zróżnicowanych strategii, gdzie niektóre są na przykład na typu STOP inne LIMIT itp, można w tym samym okresie osiągać ładne zrównoważone wyniki. Breakout strategie coś może stracą, ale strategie z transakcjami typu LIMIT uratują nam portfel.

Osobiście wybrałbym raczej drugą opcję. Lipiec miałem w zysku. Choć nie był to rekordowy zysk, na pewno nikogoby nie obraził :).

Jak tam z Twoim latem? Jaką drogę wybrałeś?

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *