If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

Rozwój StrategyQuant 4 ukończony!

17 Lip 2018,

Mam dla was dwie wiadomości – dobrą i złą.

Zacznijmy od tej złej. Rozwój StrategyQuant 4 został ukończony. Jesteście w szoku, co nie? Ale bez obaw, nie jest tak źle :).

 

 

StrategyQuant 4 nie żyje, niech żyje StrategyQuant X!

Ci bardziej doświadczeni użytkownicy komputerów od początku wiedzieli, gdzie zmierzam. Rozwój StrategyQuantu oczywiście trwa nadal, tyle że od teraz pod nazwą StrategyQuant X. Po prostu zmieniliśmy jego imię.

Dlaczego?

Są dwa powody.

Powód 1 – nazwa sama

Często wspominam o tym, że mamy silną pozycję na rynku w Azji. Często też dajemy tam wykłady. A numer 4 jest dla Azjatów numerem niedobrym. Jeżeli znacie choć trochę teorię języka chińskiego, wiecie, że w tym języku ma znaczenie nawet ton z jakim dany dźwięk jest wymawiany. Tak więc jedno słowo ma aż 4 znaczenia (a w dialekcie kantońskim nawet 9 znaczeń) stosownie do tonu, z jakim było wymówione. Numer 4 jest wymawiany jest jako jako „sz” z tonem prostym. Jeżeli jednak wymówione jest z tonem malejącym, oznacza śmierć. A Azjaci są w tej kwestii bardzo przesądni.

Powód 2 – obecne trendy w rozwoju SW

Drugi powód jest w zasadzie jeszcze ważniejszy niż pierwszy. Dziś nowe wersje oprogramowanie nie podlegają tak jak kiedyś numeracji, ale identyfikatorem ich jest tzw. build. Przykładowo, za nazwą Avast nie jest już dziś zamieszczany numer wersji. Jest po prostu Avast. Z resztą od dłuższego czasu stosuje to też MacOS, być również w tej kwestii byli promotorami. My też zdecydowaliśmy się pójść tą drogą. Nie będzie wersji 5, 6 itd. Od teraz już tylko nazwa StrategyQuant.

 

StrategyQuant – Nowości

Do nowej wersji, która ukazała się w piątek 13 lipca, dodano wiele nowych funkcji. Przyjrzyjmy im się.

Dodane nowe języki i kolor interfejsu

Dodany został język czeski a polski też wkrótce będzie dostępny. Można też przełączyć teraz kolor interfejsu z jasnego na ciemny.

Udoskonalone wyszukiwanie strategii

Obecnie poprawiamy jeszcze działanie wyszukiwarki – części programu, poszukującej strategie. Bieżąca wersja ma dodatkowo wiele nowych wskaźników, funkcji, metod handlowych…

Osiągalna jest znacznie większą elastyczność, co pociąga za sobą zalety – znacznie większą różnorodność strategii, ale też pewne nieudogodnienia. Główną z nich jest to, że z rosnącą ilością strategii rośnie również liczba niedobrych strategii, przez co proces wyszukiwania znacznie wydłuża się. Obecnie budujemy algorytm, który poprawia ten stan rzeczy. A co za tym idzie, łatwiej odnajdzie dobre strategie. Jest to ważne, gdyż w przeciwnym wypadku odnalezienie jakościowej strategii zajmowałoby bardzo dużo czasu. W obecny wydaniu już udało się zrobić postępy, wyszukiwanie jest szybsze, ale działamy w tej kwestii nadal, aby jeszcze bardziej usprawnić cały proces.

Naprawiono wiele błędów

Naprawiliśmy dziesiątki drobnych błędów, których listę nie będę tutaj zamieszczał :). Chodziło bardziej o szczegóły, niż o kwestie kluczowe. Bardziej ważne jest to, że z uwzględnieniem odmiennej architektury, strategia backtesty zaimportowanego do SQ3 różniła się. Zostało to już jednak rozwiązane, a backtests powinny się zgadzać.

 

W jaki sposób kontynuowany będzie dalszy rozwój StrategyQuantu?

Nadal pracujemy nad finalizacją i czekają nas teraz trzy główne wyzwania:

Udoskonalenie wyszukiwanie strategii

W dalszym ciągu pracujemy nad tym, aby wyszukiwanie strategii działało sprawniej, co jest jedną z kluczowych kwestii.

Rozwiązywanie drobnych błędów

Nadal tu i ówdzie pojawia się pomniejszy błąd. Nadal naprawiamy je. Również wy, drodzy użytkownicy, bardzo nam w tym procesie pomagacie, głosząc nam błędy, które napotkacie. Usprawnia to znacząco cały proces.

Wsparcie futures

Obecnie obsługuje StrategyQuant platformy handlowe MT4 i MT5. Potrzebujemy sfinalizować jeszcze opcję futures – tzn. platformy tradestation, multicharts i ninjatrader.

 

Na chwilę obecną działamy wg planu. Wierzę więc, że do końca lata wszystko będzie gotowe. Następnie pojawi się nowy kurs, o który często pytacie. Przygotowujemy już zarys, dużo testujemy… A więc cieszymy się bardzo!

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *