If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
 • pl
  • en
Menu

Strategie skalpingowe II – Plusy i minusy scaplingu

7 maja 2017,

W zeszłym odcinku pisałem, że podjąłem decyzję znowu zbudować kilka strategii na scalping. Napisałem też, że przez pewien okres czasu byłem tą metodą zafascynowany i z powodzeniem zbudowałem kilka takich dochodowych strategii. (W przyszłości pokażę Państwu, jakie wyniki osiągnąłem.) Niemniej trzeba zaznaczyć, że scalping, niestety, nie ma tylko zalety, ale także konkretne nieudogodnienia. Wiele traderów, wiedząc, że moja domena to AST, pisze do mnie z zapytaniami właśnie o scalping. Podejmuję wyzwanie i wdrażam się w klimaty scalpingu, tym razem z punktu widzenia i z pozycji technologii, z której od pewnego czasu korzystam, a której kiedyś nie było 🙂

Na początek przyjrzyjmy się plusom i minusom scalpingu. Być może w tym kroku stwierdzicie, że to nie jest dla Was dobra metoda . Albo odwrotnie doznacie fascynacji i przekonania, że scalping to dla Was dobra droga.

Minusy scalpingu

 • Czułość
  Dużym mankamentem scalpingu jest moim zdaniem czułość na poślizgi i spready etc. Oczywiście w backtestach można to uwzględnić i przez to zabezpieczyć się. Jednak wierzcie mi Państwo, w realnym życiu dochodzi do sytuacji, w których nawet rzetelny backtest nie gwarantuje nam pełnego bezpieczeństwa.
 • Trud związany z tworzeniem strategii
  Budowa scalpingowych strategii jest bardziej skomplikowana. W większości wypadków musimy posługiwać się bardziej skomplikowanymi metodami tworzenia strategii, musimy zajmować się aspektem różnych sesji giełdowych itp. Bez obaw, wszystko omówimy.
 • Wymaganie sumienności i poczciwości brokera
  Strategie, które zostały skonstruowane na wyższych TF, osiągają porównywalne wyniki u wszystkich brokerów. Natomiast scalpingowy broker musi być naprawdę niezawodny.
 • Broker musi być szybki
  Scalpingowe strategie są bardzo szybkie. Jeżeli coś pójdzie nie tak i giełda oszaleje, scalpingowe systemy potrafią w krótkim czasie wygenerować duże straty. Ten fakt musimy przyjąć na klatę i zawsze o nim pamiętać.
 • Scalping to domena AST
  Scalping wymaga szybkości i koncentracji. Bez spełnienia tych dwu postulatów nie ma mowy o scalpingu. Scalpować z pozycji handlu uznaniowego to oczywiste marzenie ściętej głowy.

 

Zalety scalpingu

A teraz to, na co wszyscy czekamy – zalety scalpingu:

 • Oczekiwany zysk
  Handlując metodą scalpingu możemy spodziewać się wyższych dochodów. Ale uwaga: nie chodzi o normę, nie zawsze tak musi być.
 • Wszystko przebiega bardzo szybko
  W krótkim czasie dowiadujemy się, czy nasz trade odniósł sukces albo porażkę.
 • Scalping ma w sobie pewną dozę żywiołowości
  Coś niezwykłego ukryte jest w handlowaniu scalpingowych AST. Zawiera to pierwiastek gry, wręcz adrenaliny.

 

Cieszę się na ten okres, w którym na nowo wdrożę się w klimaty scalpingu. Przede wszystkim ciekawi mnie, jakich zysków uda nam się osiągnąć. Pamiętam dobrze ten czas, kiedy mój scalpingowy system był włączony i handlował. Ciarki po plechach nam przechodziły, ilekroć otrzymywaliśmy wiadomość typu: +500 USD, -200USD itp. Takich wiadomości otrzymaliśmy dziennie np. 5.

W kolejnych artykułach będziemy kontynuowali temat budowy scalpingowych strategii.

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *