If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
 • pl
  • en
Menu

Strategie skalpingowe III – Czego można uzyskać i dlaczego skalping?

14 maja 2017,

Ten artykuł pierwotnie nie był w planie, ale po dyskusji postanowiłem dodać go i podłączyć moje wyniki z okresu, kiedy skalpingiem się zajmowałem.

Co można osiągnąć skalpując?

Przede wszystkim, tutaj muszę powiedzieć, że skalpując można osiągnąć ciekawe zyski, ale jest to bardzo trudne, ale jest to trochę i przypadek. Trzeba się liczyć z zasadą, że na większe potencjalne zyski składa się większa wrażliwość na spread, poślizg itd. Dzieje sie to głównie dlatego, bo kierujemy swoją uwagę na gwałtowne zmiany notowań co może zaowocować bardzo dużymi zyskami. U mnie nie było inaczej i przez rok miałem ogromne zyski w wysokości 700%. To była masakra, ale problemem było to, że gdyby zdarzały się poślizgi średnio około 2 pipsów to zyski byłyby zerowe. Byłem bardzo zależny od brokera i to mi się nie podobało.

Co ważne – nie było to żadne wyczekiwanie pozycji ani martingale, nic w takim sensie. Była to strategia, jak powinno być, zatem zawsze wstawiany stop loss, profit target itd.

Wyniki wyglądają następująco:

Zysk 717% i DD 36% w ciągu jednego roku. Wyglądało to jak „wolna amerykanka”. Pamiętam nawet jeszcze SMSy przychodzące w razie zysków lub strat :).

Ale to, co jest ważne – osiągnięcie takich zysków jest bardzo wymagające. W dłuższym horynzoncie czasowym praktycznie nierealne. Konieczne jest zatem, aby skoncentrować się na innych powodach, dlaczego warto zająć się skalpingiem.

Dlaczego skalping?

 • Jest szybki
  Jest w tym potężna energia. Po prostu się dzieje, tak dużo i tak szybko.
 • Adrenalina
  Jeśli coś na rynku nie ma miejsca, to na brak adrenaliny. Trading powinien być „nudny”. Ale człowiek jest graczem i adrenalina ze skalpingiem jest związana :). To z małym portfelem, dlaczego nie.
 • Stabilność
  Jeśli mamy dobrego brokera można skalpowaniem osiągnąć lepsze i bardziej stabilne wyniki.
 • Więcej opcji tworzenia
  Jest to prawdopodobnie największa korzyść. Czy można sobie wyobrazić trading między13 – 15 godziną? W czasie gdy w USA są największe ruchy na wykresie godzinowym? Ja nie, ale na M1 lub M5 mogę to sobie wyobrazić bardzo dobrze. Portfolio może być bardziej zróżnicowane niż na wyższych TF, po prostu można się ze strategiami bardziej „pobawić”.

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *