If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

StrategyQuant 4: Zwiastun pierwszy

16 maja 2018,

Pomyślałem, że napiszę artykuł o nowej wersji programu StrategyQuant, gdyż moment jego opublikowania zbliża się milowymi krokami. Jak wygląda to obecnie, z czym musieliśmy się zmierzyć w trakcie budowy i co czka na was w nowej wersji? Weźmy to po kolei.

 

Budowa i rozwój StrategyQuant 4

Na tej wersji programu pracuje nasz zespół programistów od kilku lat. W tym roku są to już 4 lata, od kiedy zaczęli pracę. Fakt, to długi okres czasu, ale ma to swoje powody. Głównym powodem jest ten, że musieliśmy się zmierzyć z dwoma wielkimi wyzwaniami:

  • Rozwiązanie modułowe
  • Backtestowy rdzeń

Celem było bowiem to, aby nową wersję programu można było rozbudować za pomocą bibliotek i skryptów, a rdzeń aby był w stanie przetestować wszystkie typy strategii. Coś takiego naprawdę stanowiło wyzwanie. Następnym powodem jest to, że StrategyQuant to bardzo kompleksowe narzędzie, w związku z czym proces debugowania też zajmuje wiele czasu. Na tym etapie jesteśmy właśnie teraz.

Dobrą wiadomością jest to, że większość usterek już rozwiązaliśmy.

 

Nowe funkcje StrategyQuant 4

Oto niektóre z głównych funkcji, które znajdziecie w nowej wersji. Nie będę omawiał ich dogłębnie – wolę przyjrzeć im się w następnych artykułach.

Obsługa MT5

Duży jest popyt po MT5 (głównie z Azji), toteż wdrożyliśmy to.

Strategie multi-timeframe i multi-symbol

W SQ4 możecie budować strategie, które monitorują jednocześnie więcej rynków, np. EURUSD i GBPUSD naraz. Liczba rynków nie jest ograniczona. Podobnie możecie łączyć więcej rynków i więcej interwałów czasowych.

Więcej OOS

Teraz możecie mieć więcej OOS, nie tylko na początku lub na końcu danych, ale nawet w środku. OOS możecie wtedy testować np. na czas wzrostu, spadku, stagnacji i obserwować, jak strategia zachowuje się w takich sytuacjach.

Znacznie szybsze backtesty

Przyśpieszyliśmy backtestster, teraz na jednym rdzeniu potrafi program przetestować ponad 30 000 strategii w jedną godzinę (EURUSD H1).

Możliwość użycia własnych wskaźników

Czyli to, na co wielu z was czekało. Za pomocą Java snippetów możecie teraz łatwo budować własne wskaźniki. I my również będziemy wam je regularnie dostarczać.

Wyświetlenie zagrań wprost na wykresie

O to też często dopytywaliście. Teraz możecie przeglądać zagrania bezpośrednio na wykresie. Możecie ponadto wykreślić wszystkie używane wskaźniki wprost na wykresie.

Ale to bynajmniej nie jest wszystko…

Nowych funkcji jest znacznie więcej – automatyzacja workflow, większa liczba bloków konstrukcyjnych itp. Ale o tym porozmawiamy kiedyś następnym razem.

 

Gdzie możecie zyskać StrategyQuant 4?

O ile macie pełną wersję StrategyQuantu, macie do dyspozycji również aktualną wersję SQ4 (wciąż jeszcze jej budowa nie jest w 100% zakończona, ale większość funkcji działa już poprawnie). Możecie pobrać ją tutaj: https://strategyquant.com/betaversion4

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *