If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

StrategyQuant: Na jakim komputerze warto z nim pracować?

20 Paź 2017,

Często pytacie mnie Państwo, jak mocny komputer trzeba posiadać / powinniście kupić, w celu komfortowej pracy z SQ. W tym artykule podsumuję kilka faktów, które może pomogą Wam w tej decyzji.

Przeanalizujmy zatem najczęściej przez Was zadawane pytania.

 

Laptop czy stacja robocza?

W tym momencie wiele zależy od założenia…czy Państwa komputer powinien pracować bez przerwy (24 godzin na dobę 7 dni w tygodniu) albo poszukujecie „tylko” bardziej wydajny notebook. Ponieważ, powiedzmy sobie wprost, tańsze notebooki nie nadają się do pracy non stop.

Z tego względu uważam tak: O ile poszukujecie komputer do nieprzerwanej pracy, lepiej zainwestować w PC albo serwer. Jeśli natomiast będziecie wykonywali tylko testy, i dodatkowo musicie się często przemieszczać, polecam notebook. Jeżeli potrzebujecie wysokiej wydajności, opcja stacji roboczej będzie również tańsza.

 

Nowy albo odnowiony?

To decyzja, którą musi podjąć każdy sam. Niemniej odnawiane komputery często bywają nawet o połowę tańsze a sprzedawca dodatkowo daje gwarancję, od 6 aż do 12 miesięcy. W rezultacie, decyzja kupna odnawianego komputera, może być tą właściwą.

 

Ile pamięci RAM, jak mocne CPU powinien ten komputer mieć?

Absolutnie minimalna polecana konfiguracja to:

2 rdzenie – i3, 8 GB RAM i 250 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Kluczową kwestią dla StrategyQuantu jest wielkość pamięci RAM, zatem nie lekceważcie ten aspekt.

Idealną konfiguracją to PC z dwoma procesorami i 32 GB (albo nawet więcej) pamięci RAM. Jednak nie zalecam inwestować w taką stację zbyt pochopnie. Dopiero w momencie, kiedy będziecie przekonani w 100%, że praca w StrategyQuant jest dla Was idealna.

W dzisiejszych czasach już można zakupić jakościowe odnawiane komputery, nie trzeba nic budować samemu „na kolanie”. Ja sam zakupiłem w ten sposób już kilka serwerów i działają bez zarzutu.

 

Tu podaję kilka pomysłów, gdzie można zakupić takową stację:

http://www.bargainhardware.co.uk/

Można również poszukać na allegro albo na ebay. Możliwości jest wiele.

 

Chcę zaznaczyć, że nie trzeba mieć tych super drogich maszyn, żeby zbudować jakościową strategię. Jednak takowe komputery mogą znacznie tę pracę przyśpieszyć.

 

Jaki typ systemu operacyjnego wybierać?

Polecam 64 bitowy system operacyjny, do użytku domowego polecam wybierać Windows Professional. Ta wersja Windowsa umożliwia zdalne podłączenie do pulpitu PC.

 

Podsumowanie

O ile jesteście dopiero na początku swojej przygody z tradingiem automatycznym i programem StrategyQunat, w zupełności wystarczy nie drogi notebook, na którym pracując zrozumiecie działanie i filozofię programu StrategyQuant. Jeśli staniecie się prawdziwymi fanami, zainwestujcie w drogiego serwera, co usprawni jeszcze proces budowania strategii. Jednak traktujcie wariant z drogim serwerem jako bonus, prawdą bowiem jest, że jakościowy portfel można zbudować nawet bez niego.

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *