If you have account already, Log in here first

Zaloguj się
  • pl
    • cs
    • en
Menu

W jaki sposób uruchomić Metatrader w tzw. trybie przenośnym?

22 Wrz 2017,

Czym jest przenośna wersja programu Metatrader 4?

Jakie wygody może nam zaproponować?

Ten temat zostanie omówiony w poniższym artykule.

 

 

Czym jest przenośna wersja programu Metatrader 4?

Portable oznacza przenośny program, który można uruchomić z dowolnego urządzenia pamięciowego, jak np.: pamięci flash, z karty pamięci albo z innej niż standardowej lokalizacji na dysku twardym. (Czyli z innego folderu, aniżeli Program Files.) Program przenośny jest skonstruowany w taki sposób, że swoje ustawienia i dane użytkownika zapisuje w miejsce własnej lokalizacji. Czyli w inne miejsce niż na dysk systemu operacyjnego z danymi użytkownika. W nowszym systemie Windows zwykle znajduje się w „C \ Users \ ‚username’ \ appdata”, co jest dość niewygodne w pracy. Jeśli wybierzemy wersję przenośną, będziemy mieć wskaźniki, strategie itd. w folderze takim jak C: \ mt4 \ MQL, co jest moim zdaniem praktyczniejszym rozwiązaniem.

Czym charakteryzuje się, tzn. jakie wygody uzyskamy, korzystając z przenośnej wersji programu Metatrader 4?

Głównym atutem dla mnie jest większa przejrzystość podczas manipulacji z programem. Na przykład nie muszę instalować MT4 za każdym razem, kiedy chcę użyć innego konta. Wystarczy skopiować folder MT4 i zalogować się na inne konto. Kolejną zaletą jest większa prostota podczas tworzenia kopii zapasowej konfiguracji MT4 w celu ewentualnego przesunięcia na inny VPS.

Jeszcze inną zaletą jest to, że jadąc na wakacje, mogę mieć ze sobą kopię zapasową MT4, bodajże np. na pamięci flash. Na wypadek awarii telefonu komórkowego czy laptopa, mogę podłączyć się z dowolnego komputera bez konieczności instalacji MT4.

Jak ustawić przenośną wersję programu Metatrader 4?

Sprawa jest stosunkowo prosta. Na ikonie na pulpicie wystarczy dodać znak /przenośna, szczegółowe instrukcje jak to zrobić widzicie na obrazku (Kliknijcie na niego, aby powiększyć.) Następnie zapiszcie wprowadzone zmiany. W momencie ponownego uruchomienia MT4 program już będzie uruchomiany jako przenośny z folderu, z którego jest uruchamiamy. I to wszystko. Gorąco polecam dokonać tej modyfikacji zaraz po zainstalowaniu MT4. Jeśli będziecie wprowadzali tę zmianę do już jakiś czas zainstalowanego programu, może zajść potrzeba skopiowania pierwotnych danych użytkownika z folderu app data MT4. Tego robić nie polecam. Mogło by się bowiem zdarzyć o czymś zapomnieć, a następnie zdziwienie wielkie, że brakuje wskaźnik itp.

Pobierż darmowy e-book

"Tajemnica zyskownych strategii"

ebook-pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *